Metin2 Okçu Ninja Efsunları
Statü DağılımıVIT: 90(120, 127..)
INT: geri kalan hepsi
STR: 90(120, 127..)
DEX: 90(120, 127..)

1. Silah


a. Silah Efsunları

+15 yarı insan
+12 çeviklik
+15 kritik
+20 büyü hızı
+12 güç
5.  olmayan serverlerde gücü pas geçin. “Neden sersemletme veya zehirleme yok”, ya da “delici vuruş da iyi olmaz mıydı?” aşağıdaki açıklamalar aydınlatacaktır.

b. Silah Seçimi

 ninjalar saldırı becerilerinin tümünü yay ile kullanabildiğinden en yüksek hasarlı ve en fazla yarıinsan efsununa sahip ya en iyi tercihtir. Ortalama hasar gelen bir yaya %20 beceri basarak da kullanabilir fakat kalan 3 efsuna büyü hızı, yarıinsan ve çeviklik getirmesi hemen hemen imkansız olduğundan dönüşmüş 15+15 yarıinsanlı bir yay tercih etmeleri en güzeli olacaktır.

c. Taş Seçimi

Eğer pvpde item sıkıntısı çok fazla değilse her karaktere karşı taş, soğutma ve öldürücü darbe taşı ekleyin. Fakat oyunun asıl eğlencesine varılan zor pvplerde lonca savaşını düşünerek taş ekleyin. Taşlarınız +5 savaşçı, +5sura taşı ve +5 soğutma taşı ekleyin.  ninjaların skilleri düz vuruşlarına göre oldukça güçlüdür. Bu nedenle hiç boş kalmamak için en yüksek büyü hızına sahip olmaları gerekir.

2. Zırh


a. Zırh Efsunları

+3.ooo veya 4.ooo serverdeki en yüksek hp miktarını getirelim
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+20 büyü hızı
İlk 4 efsunumuzu açıklamama gerek yok sanırım. Oyunda en çok tercih edilen silahlara karşı savunmamızı yaptık. 5. efsunda ise 20 büyü hızı yaptık. Yukarda da dediğim gibi eğer büyü hızımızı en yüksek seviyede tutarsak hemen hemen hiç boş süre geçirmeden zehirli ok – ateşli ok – tekrarlanan atış – ok yağmuru kombosu yapabiliriz.

b. Zırh Seçimi

Zırh üzerine söylenecek fazla birşey yok sanırım. Zırhımız özel itemli pvplerde dahi +9 siyah rüzgar takımı olmalıdır. Genelde pvplerde daha üst zırhlar +9 siyah rüzgar takımından dönüşür. Eğer farklı zırhlar, farklı savunma değerleri varsa büyü savunması en yüksek olan zırha yönelin ki zırha büyü savunması efsunu getirmeye gerek kalmasın.

c. Taş Seçimi

Taşların da ne olacağı konusunda fazla tartışmaya gerek yok. +5 Savunma, +5 Korunma ve +5 Yaşam taşı olabilecek en iyi taş seçimidir. Eğer serverde rüzgarın ayakkabıları ve %30luk büyük mor pot varsa bile hız taşı eklemeyin, zaten okçu ninjalar hız sorunu yaşayacak son karakterlerdir.

3. Bilezik


a. Bilezik Efsunları ve Bilezik Seçimi

Bilezik efsunları getirilmesi en zor efsunlardır. Eğer pvpnizde en yüksek hp 2000 ise mutlaka bir “beyaz altın bilezik” edinin.  atarken +1800 hp veren +9 beyaz altın bilezik sizin üzerinizden büyük yük kaldıracak. Fakat :
- Pvpde en yüksek hp 3.oooo ve daha çok ise,
- Pvpde beyaz altın bilezik bulmak imkansız ise, (+65 başlangıçlı pvpler gibi…)
- Cennetin gözü bilezikteki %10 kritiğe çok ihtiyacınız varsa ve sayacağım efsunları getirebilecek kadar zamanınız varsa,
durumlarında beyaz altın bilezikten vazgeçmek doğru olur. Bilezik seçimimiz eğer beyaz altın bilezik değilse mutlaka cennetin gözü bilezik olmalıdır.
+3.ooo veya 4.ooo serverdeki en yüksek hp miktarını getirelim
+15 yarı insan
+15 büyü savunması
— tercihe bağlı olarak
%20 şimşek dayanıklılığı
%20 rüzgar dayanıklılığı
Eğer en yüksek hp 2.ooo ise beyaz altın bileziğimize dizeceğimiz efsunlar ilk efsun hariç geri kalanlarıdır. Beşinci efsun olarak da delici vuruş getirilebilir. Fakat yukarda da söylediğim gibi eğer bunların işe yaramadıklarını düşünüyorsanız %15 hasar hpden emilecek efsunu getirmeniz de mümkün. Düz vuruş da yaparım arada diyenler rüzgar dayanıklılığı yerine delici vuruş getirebilir.

4. Kask


a. Kask Seçimi

Tabi ki en yüksek savunma veren kask en iyisidir. Ama eğer serverdeki npclerde +9 çelik kapşon yok ve yükseltirken inci isteniyorsa +9 zincir kapşon ile idare edilmelidir. Aralarındaki 14 savunma farkı emin olun ki sizi öldüremez.

b. Kask Efsunları

+15 yarı insan
+15 büyü savunması
+8 zehirleme değişimi
Son iki efsun için hp üretimi, şimşeğe ve rüzgara karşı dayanıklılık’dan istediğinizi getirebilirsiniz.

5. Kolye ve Ayakkabı

Her ikisine de getireceğimiz efsunlar aynı olacağından tek konu olarak incelemek istedim.

a1. Kolye seçimi

Mor yakut kolye %56 hp üretimi vermesi yönünden bence okçular için cennetin gözü kolyenin %20 delici vuruşuna tercih edilmelidir. Çünkü okçular özellikle vslerde ard arda skill atarlar ve delici vuruşa hiç muhtaç kalmazlar.

a2. Ayakkabı seçimi

Ayakkabıda vs için tercih anka ayakkabıdır, ama sık sık lonca savaşlarına katılan ve geriden savaşan bir okçu mest eden ayakkabı da tercih edebilir.

b. Kolye ve Ayakkabı Efsunları

+3.ooo veya 4.ooo serverdeki en yüksek hp miktarını getirelim
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 kritik vuruş

6. Küpe


a. Küpe Seçimi

Küpe seçimi sizindir. Küpe için 2 tane güzel aday vardır, abanoz küpe ve kristal küpe. Abanoz güç ve yaşam değeri bonusu verir ve yaşam değeri vermesi açısından iyidir. Fakat +14 çeviklik ve +10 savunma veren kristal küpeyi tercih ederim. 14 çeviklik 12 güce nazaran hasarı daha fazla arttıracaktır.

b. Küpe Efsunları

+15 yarı insan
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 zehre karşı koyma
İlk 4 efsun geldiyse 5. efsun hiç önemli değil.

7. Kalkan


a. Kalkan Seçimi

Kalkan seçmekte pek zorlanmayacaksınız. Rakibiniz sura ise aslan ağzı kalkan, savaşçı ise şahin kalkan takılmalıdır. Eğer şamanlara ve ninjalara karşı kalkanınız yoksa en iyi efsunlu kalkanınızı kullanın.

b. Kalkan Efsunları

+15 Yarı insan
Sersemliğe karşı dayanıklılık
+12 çeviklik
+15 beden karşısındaki atakların bloklanması
+12 güç
Güç yerine yansıtma da güzel olabilir fakat bunu sadece savaşçı kalkanında deneyin, diğer kalkanlar için 12 güç skillerde çok yardımcı olacaktır.

Üzerimizdeki toplam efsunlar :

Yarı insan : 90 // 15 silah + 15 silah (trinton +9) + 15 küpe + 15 kalkan + 15 kask + 15 bilezik
Büyü Hızı : 104 // 20 silah + 40 silah (+5 soğutma taşı) + 20 zırh + 24 kolye
Kritik vuruş : 60 // 15 silah + 15 silah (taş eklendi ise) + 15 ayakkabı + 15 kolye
Büyü savunması : 50 // 15 kask + 20 zırh + 15 bilezik
Savunmalar : 60 // 15 zırh + 15 küpe + 15 ayakkabı + 15 kolye
Tebrikler eğer yukarıda yazdığım efsunları barındıran bir karakteriniz varsa ne lonca savaşında ne de vsde ezilirsiniz. Yenilmek – yenmek daima vardır. Kritik gelir gelmez bunlar sanş işidir. Hele ki lonca savaşlarında! Ama bir kum torbası gibi tepilmek vardır bir de 3-5 kişiyi terletip yatmak…
 
HileDostu - Güncel Hilenin Tek Adresi © 2013. All Rights Reserved. Powered by Blogger
Top